S6-GU3P350K06-EV-ND
Kolmivaiheiset Solis S6-GU3P350K06-EV-ND -invertterit, joiden teho on 350 kW, tulo 1500 V DC ja lähtö 800 V AC, on suunniteltu tarjoamaan kustannustehokkaampi ja joustavampi ratkaisu suurille aurinkovoimahankkeille. Ne saavuttavat jopa 99 %:n maksimihyötysuhteen, ja niissä on 6 MPPT:tä ja 30 tuloa. Lisäksi ne on varustettu lisäturvatekniikoilla, kuten älykkäällä DC-kytkimien etäohjaustoiminnolla ja AC/DC-liittimien lämpötilan tunnistuksella. Järjestelmä tarjoaa IP66-suojausluokan ja C5-M-korroosionkestävyysluokituksen, mikä tekee aurinkovoimalasta turvallisemman ja vakaamman. Jopa 51 °C:n ympäristölämpötilassa se pystyy ylläpitämään 86 % nimellistehostaan (Pn), mikä mahdollistaa korkeamman energiantuotannon.
Solis kolmivaiheiset verkkoon kytketyt invertterit
Ominaisuudet
Tehokas
30 tuloa, > 150 % DC/AC-suhde
Patentoitu lämmönsiirtotekniikka, jatkuva 5 %:n tehon lisäys korkeassa lämpötilassa.
Kunkin MPPT:n maksimivirta 80A, yhteensopiva 182- ja 210-sarjan bifacial-moduulien kanssa.
Turvallinen
IP66, C5-M-korroosionestotaso
Tukee älykästä AC/DC-liitännän lämpötilan tunnistusta
Älykäs merkkijonon katkaisu, DC-kytkimen kaukolaukaisu, aktiivinen turvallisuus
Älykäs
Älykäs ketjun valvonta, älykäs I-V-käyrän skannaus
Kukin MPPT online-eristysvian tunnistus helpottaa vian nopeaa tunnistamista.
Matalan lämpötilan jäätymisenesto, käänteinen pölynpoisto, sisäilman kosteudenpoisto
Taloudellinen
Tukee 400mm² alumiinijohdinliitäntää, säästää ACkaapelikustannuksia